Co było kiedyś ?
2005-09-01

Troszeczkę o naszej historii: od powstania do dzisiaj. Uwag kilka co się zmieniało przez tyle lat...ale zawsze na lepsze !!!

Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach powstało w 1987r. Pierwszy w historii rok przedszkolny 1987/1988 rozpoczął się nietypowo, bo w październiku. Wtedy to dyrektorem placówki została Pani Barbara Chomicka, a zastępca Pani Marta Sadłowska.
Już w 1988r. nastąpiła pierwsza poważna zmiana w funkcjonowaniu przedszkola, powołanie na stanowisko dyrektora otrzymała mgr Zofia Wołosiak, a 25 września 1988r. podpisana została umowa z P. U. H. "Produster", który został zakładem opiekuńczym placówki.
W czasach ówczesnych funkcjonowały tutaj cztery grupy wiekowe:
3 - latki, 4 - latki, 5 - latki oraz 6 - latki.
Kolejną znacząca zmiana było utworzenie w placówce dwóch dodatkowych oddziałów tzw. zerówek szkolnych, czyli grup dzieci 6 - letnich objętych jednorocznym oddziaływaniem i minimum programowym. Stało się to 1 września 1992r.
Nowym, ważnym dla placówki wydarzeniem była kolejna zmiana na stanowisku dyrektora. W 1996r. powierzenie obowiązków otrzymała mgr Iwona Wasilewska, która zajmuje to stanowisko do dnia dzisiejszego.
W 2005 roku dwie grupy "0" przeniesiono wraz z nauczycielkami do Szkoły Podstawowej Nr 9 w Siedlcach
Obecnie Miejskie Przedszkole Nr 25 w Siedlcach jest placówką pięciooddziałową obejmująca swoją opieką dzieci w wieku 2,5 - 6 lat, uczeszcza tutaj około 125 dzieci. Kadrę pedagogiczną łacznie z dyrektorem stanowi 12 osób, a zgrana grupa pracowników obsługi i administracji liczy 13 osób. Jest to zespół ludzi, którzy wszelkie swoje starania kierują w stronę wychowanków, chcąc jak najbardziej uprzyjemnić dzieciom pobyt w przedszkolu i sprawić, aby po długich latach pamiętaly, że pierwsze kroki w edukacji stawiały tutaj w Miejskim Przedszkolu Nr 25 w Siedlcach.
Nasze przedszkole · O przedszkolu · Wychowanie i dydaktyka · Publikacje i scenariusze · Aktualności · Osiągnięcia · Kącik dla rodziców - sprawy bieżące · Podziękowania · Kontakt · Archiwum · OGÓLNOPOLSKIE i MIĘDZYPRZEDSZKOLNE KONKURSY DLA DZIECI · Gry dla dzieci · Język angielski - program · REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH


Jesteś naszym: 178212 gościem

Strony internetowe logo L77